Wydawanie decyzji na pozyskanie drewna niezgodnego z planem urządzenia lasu
Wydawanie decyzji na pozyskanie drewna niezgodnego z planem urządzenia lasu
Uwaga: Nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa w imieniu Starosty sprawują Nadleśnictwa.
Wynika to z Porozumienia Starosty Kartuskiego z Nadleśniczymi Nadleśnictw: Cewice, Lipusz, z dnia 15 marca 2011 r. i Kartuzy, Kolbudy z dnia 14 marca 2011 r. w sprawie prowadzenia przez Nadleśniczych Lasów Państwowych, niektórych spraw należących do właściwości Starosty Kartuskiego (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2011 r. Nr 37, poz. 848, 849, 850, 851)
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek winien zawierać:
- imię i nazwisko, adres zamieszkania,
- numer ewidencyjny działki lub działek, na których planowane jest pozyskanie, obręb geodezyjny, uzasadnienie przekroczenia planu wyrębu.
Opłaty:
Zwolnione z opłaty skarbowej na podstawie pkt 44 części III tabeli będącej załącznikiem do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1546 z późń. zm.)
Miejsce złożenia dokumentów:
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie właściwego ze względu na położenie gruntu Nadleśnictwa. Odbioru decyzji również należy dokonać we właściwym Nadleśnictwie.
Termin załatwienia sprawy:
Nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.
Jednostka odpowiedzialna:
Nadleśnictwo właściwe ze względu na miejsce położenia gruntu.
Tryb odwoławczy:
Od decyzji przysługuje stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie, za pośrednictwem Starosty Kartuskiego, w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.
Podstawa prawna:
Art. 23 ust. 4 ustawy z 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1463).